Madeleine Pyk – en samling F769

Hugo Simberg

(Finland, 1873-1917)
Hugo Simberg
(Finland, 1873-1917)

Hugo Simberg, På sandstranden.

Sign. 1911. Olja på pannå 33x41,5 cm.

Åldersrelaterat slitage. Torrsprickor.

Sakari Saarikivi, Hugo Simberg, hans liv och verk, nr 380.

Konstnär

Klubbat pris
10 200
107 406
11 713
Utropspris
8 000 - 12 000 EUR
Budhistorik (8 bud)
13 dec 2020 17:54
10 200 EUR
13 dec 2020 17:54
10 000 EUR
13 dec 2020 17:52
6 400 EUR
13 dec 2020 17:52
6 200 EUR
2 dec 2020 12:46
6 000 EUR
28 nov 2020 17:41
5 000 EUR
27 nov 2020 20:50
3 000 EUR
27 nov 2020 15:16
200 EUR
Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist konst, grafik och foto
+358 (0)50 410 1377