Medalj, Alvar Aalto Finlandia, 18K guld. Design Eila Hiltunen. Kultateollisuus, Åbo 1974. Numrerad 3.

Diameter 50 mm.
Vikt 185,4 g.
Med etui.

Obetydligt ytslitage.

Utropspris
7 700 - 8 200 EUR