Flemming Lassen

(Danmark, 1902-1984)
Flemming Lassen
(Danmark, 1902-1984)

Flemming Lassen, fåtöljer, ett par, tillverkad av Asko 1952-1956.

Fast stoppad klädsel. Lackade ben. Bredd 70 cm, sitthöjd 40 cm, total höjd 75 cm.

Ställvis omfattande slitage och skador. Resårerna skadade. Lukt.

Klubbat pris
7 801
89 009
8 114
Utropspris
4 000 - 6 000 EUR
Budhistorik (29 bud)
11
25 apr 2021 15:28
7 801 EUR
25 apr 2021 15:28
7 601 EUR
25 apr 2021 15:23
7 600 EUR
10
25 apr 2021 15:21
7 400 EUR
9
25 apr 2021 15:21
7 200 EUR
9
25 apr 2021 6:06
7 000 EUR
25 apr 2021 6:06
6 800 EUR
24 apr 2021 11:52
6 400 EUR
8
24 apr 2021 10:59
6 200 EUR
24 apr 2021 10:59
6 000 EUR
8
24 apr 2021 10:59
5 800 EUR
24 apr 2021 10:58
5 600 EUR
8
24 apr 2021 10:58
5 400 EUR
19 apr 2021 8:31
5 200 EUR
17 apr 2021 10:51
5 000 EUR
17 apr 2021 10:51
4 900 EUR
17 apr 2021 5:23
4 700 EUR
17 apr 2021 5:23
4 500 EUR
14 apr 2021 13:38
4 200 EUR
14 apr 2021 11:52
4 000 EUR
14 apr 2021 11:52
4 000 EUR
14 apr 2021 11:51
3 900 EUR
14 apr 2021 11:51
3 800 EUR
14 apr 2021 4:45
3 100 EUR
12 apr 2021 15:10
3 000 EUR
12 apr 2021 11:30
2 200 EUR
9 apr 2021 21:37
2 000 EUR
9 apr 2021 19:13
1 600 EUR
9 apr 2021 18:31
100 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977