Markku Salo

(Finland, Född 1954)
Markku Salo
(Finland, Född 1954)

Markku Salo, Årshundar, komplett samling 2013-20, alla nio signerade, numrerade 28/50 eller 28/100. Notsjö Nuutajärvi.

Glas och metall. Längd 15 - 30,5 cm. Signerade Markku Salo Nuutajärvi samt med årtal och numrering.
2013 Nuutajärven noutaja, numrerad 28/50
2014 HotDog, 28/100
2015 Diiva, 28/100
2016 Primavera, 28/100
2017 Haukku Fennica på glasunderlag, 28/100
2018 Dooris, 28/100
2019 Reidar, 28/100
2020 Do och Re, 28/100.

Helhetsintrycket är mycket gott.

Klubbat pris
3 900
43 953
4 070
Utropspris
4 000 - 4 500 EUR
Budhistorik (10 bud)
25 apr 2021 18:44
3 900 EUR
25 apr 2021 18:43
3 800 EUR
25 apr 2021 18:40
3 700 EUR
25 apr 2021 18:37
3 600 EUR
25 apr 2021 18:37
3 500 EUR
24 apr 2021 8:18
2 200 EUR
11 apr 2021 11:15
2 100 EUR
10 apr 2021 10:59
2 000 EUR
9 apr 2021 19:23
1 050 EUR
9 apr 2021 19:22
1 000 EUR

Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492