Takkrona, Murano, Italien 1960/1970-tal

Metall och isimiterande, massivt glas. Tre ljuspunkter. Diameter 45 cm, totalhöjd ca 40 cm.

Åldersrelaterat slitage och märken. Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis. Glasen med tillverkningsrelaterade märken.

Klubbat pris
2 100
23 793
2 191
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
Budhistorik (26 bud)
12
25 apr 2021 16:22
2 100 EUR
11
25 apr 2021 16:22
2 000 EUR
12
25 apr 2021 16:21
1 950 EUR
11
25 apr 2021 16:21
1 900 EUR
12
25 apr 2021 16:21
1 850 EUR
11
25 apr 2021 16:20
1 800 EUR
12
25 apr 2021 16:20
1 750 EUR
11
25 apr 2021 16:20
1 700 EUR
12
25 apr 2021 16:20
1 650 EUR
11
25 apr 2021 16:20
1 600 EUR
12
25 apr 2021 16:19
1 500 EUR
11
25 apr 2021 16:19
1 200 EUR
8
25 apr 2021 11:32
1 050 EUR
10
25 apr 2021 11:30
1 000 EUR
8
23 apr 2021 23:14
870 EUR
9
22 apr 2021 23:21
850 EUR
8
21 apr 2021 7:40
800 EUR
18 apr 2021 11:24
600 EUR
17 apr 2021 1:55
550 EUR
11 apr 2021 21:24
500 EUR
11 apr 2021 16:28
420 EUR
11 apr 2021 7:43
400 EUR
10 apr 2021 17:00
130 EUR
10 apr 2021 14:05
120 EUR
10 apr 2021 12:49
110 EUR
9 apr 2021 21:52
100 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977