1300833

Pekka Piekäinen

(Finland, 1945-2004)
Pekka piekäinen, skål, sterlingsilver och emalj, stämpelsignerad pp, platinoro, åbo 2004.

Pekka Piekäinen, skål, sterlingsilver och emalj, stämpelsignerad PP, Platinoro, Åbo 2004.

Skål med hamrad yta på konformad, blåemaljerad fot. Diameter 25 cm, höjd 10 cm. Vikt 700 g.

Obetydligt slitage.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - V200
Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

800
8 123
966
Utropspris
1 800 - 2 000 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (4 bud)
25 apr 15:28
800 EUR
25 apr 14:24
750 EUR
24 apr 17:17
600 EUR
20 apr 19:59
500 EUR