1302537

Birger Kaipiainen

(Finland, 1915-1988)
Birger kaipiainen, bordsur, stengods, signerad kaipiainen.

Birger Kaipiainen, bordsur, stengods, signerad Kaipiainen.

Stiliserade blommotiv mot mörk fond. Höjd 38 cm.

Åldersrelaterat slitage. Märken. Helhetsintrycket är gott.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Utropspris
3 500 - 4 000 EUR