Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281

Carl-Johan Boman, karmstol / skrivbordsstol, Oy Boman Ab 1900-talets mitt.

Svartmålad formpressad björkplywood och lackad massiv björk. Omvändbar sits varpå lutningen kan ändras. Bär tillverkarens stämpel och stämplad "Patentti haettu" (Patentansökan gjord). Bredd 52 cm. Sitthöjd 38 cm. Total höjd 70-85 cm.

Åldersrelaterat slitage. Märken. Renoverad.

Utropspris
800 - 1 000 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist design
+358 (0)40 1284 977

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13