Marja Suna, Halsband och örhängen "Höstlöv", sterlingsilver. Kaunis koru/Kalevala Koru, Helsingfors 1999

Förgyllda delar.
Halsbandets längd 90 cm.
Örhängenas höjd 27 mm.
Total vikt 81,8 g.

Obetydligt ytslitage.

Utropspris
400 - 500 EUR