1306321

Timo Sarpaneva

(Finland, 1926-2006)
Timo sarpaneva, glasskulptur 3567, "sittande fågel", signerad timo sarpaneva iittala.

Timo Sarpaneva, glasskulptur 3567, "Sittande fågel", signerad Timo Sarpaneva Iittala.

Slipad kristall, ångblåsningsmetod. Höjd 16 cm.

Åldersrelaterat slitage. Repor. Insidan med kalkavlagringar.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - T500
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
1 250
12 690
1 514
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Budhistorik (20 bud)
25 apr 17:52
1 250 EUR
25 apr 17:52
1 200 EUR
25 apr 17:51
1 150 EUR
25 apr 17:50
1 100 EUR
25 apr 17:50
1 050 EUR