Severin Hansen

(Danmark, 1887-1964)
Severin Hansen
(Danmark, 1887-1964)

Severin Hansen, skrivbord, modell 36, för Haslev Møbelfabrik, Danmark 1900-talets mitt.

Fyra lådor i sargen. Avsmalnande ben. Bär tillverkarens etikett. Längd 143, bredd 75, höjd 72 cm Nyckel finns.

Åldersrelaterat slitage. Tröga lådor. Märken. Helhetsintrycket är gott.

Klubbat pris
2 400
27 384
2 496
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Budhistorik (38 bud)
25 apr 2021 18:33
2 400 EUR
9
25 apr 2021 18:29
2 300 EUR
25 apr 2021 18:29
2 300 EUR
9
25 apr 2021 17:53
2 200 EUR
10
25 apr 2021 17:48
2 100 EUR
25 apr 2021 17:48
2 000 EUR
10
25 apr 2021 17:48
2 000 EUR
25 apr 2021 17:47
1 950 EUR
10
25 apr 2021 17:47
1 900 EUR
25 apr 2021 17:38
1 800 EUR
9
25 apr 2021 17:38
1 750 EUR
25 apr 2021 17:38
1 650 EUR
9
25 apr 2021 17:38
1 600 EUR
25 apr 2021 16:23
1 525 EUR
8
25 apr 2021 16:14
1 475 EUR
25 apr 2021 16:14
1 450 EUR
8
25 apr 2021 12:12
1 400 EUR
25 apr 2021 6:45
1 350 EUR
22 apr 2021 22:36
1 300 EUR
22 apr 2021 5:55
1 250 EUR
22 apr 2021 5:55
1 200 EUR
22 apr 2021 5:55
1 200 EUR
19 apr 2021 22:09
1 150 EUR
12 apr 2021 20:52
1 100 EUR
10 apr 2021 18:59
1 050 EUR
10 apr 2021 18:59
1 000 EUR
10 apr 2021 18:59
1 000 EUR
10 apr 2021 18:58
920 EUR
10 apr 2021 18:58
900 EUR
10 apr 2021 18:58
870 EUR
10 apr 2021 18:58
850 EUR
10 apr 2021 12:27
800 EUR
10 apr 2021 10:09
620 EUR
10 apr 2021 9:32
600 EUR
10 apr 2021 8:44
420 EUR
10 apr 2021 7:32
400 EUR
9 apr 2021 17:21
220 EUR
9 apr 2021 16:45
200 EUR

Mikael Nygård
Mikael Nygård