1311532

Timo Sarpaneva

(Finland, 1926-2006)
Timo sarpaneva, skulptur, "kohinoor", signerad timo sarpaneva 78/1983.

Timo Sarpaneva, skulptur, "Kohinoor", signerad Timo Sarpaneva 78/1983.

Klart slipat glas. Bär tillverkarens etikett. Höjd 10 cm. Original låda.

Smärre slitage. Helhetsintrycket är gott.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Klubbat pris
720
7 310
869
Utropspris
600 - 800 EUR
Budhistorik (14 bud)
25 apr 19:34
720 EUR
25 apr 19:34
700 EUR
25 apr 19:32
680 EUR
25 apr 19:32
660 EUR
25 apr 19:31
640 EUR