1256601

Brosch, 18K guld, silver, 8/8-slipade diamanter ca 6.40 ct tot. 1800-talets tredje kvartal.

Brosch, 18k guld, silver, 8/8-slipade diamanter ca 6.40 ct tot. 1800-talets tredje kvartal.

Mått 90 x 50 mm.
Diamanternas klarhet SI-I. Färglösa.
Total vikt 31,5 g.

Åldersrelaterat slitage. Tennlödningar. Andra från höger bladverk något lös.

Frida Nyman
Frida Nyman
Guldsmed, värderare smycken (Finland)
+358 (0)50 407 9406

Utropspris
4 500 - 5 000 EUR