1312140

Hänge, 18K och 23K guld, emalj och gouache. Troligvis Frankrike, 1800-tal.

Hänge, 18k och 23k guld, emalj och gouache. troligvis frankrike, 1800-tal.

Mått 74 x 44 mm.
Total vikt 25,5 g.

Åldersrelaterat slitage. Emaljskador.

Frida Nyman
Frida Nyman
Guldsmed, värderare smycken (Finland)
+358 (0)50 407 9406

Utropspris
1 600 - 2 000 EUR