1312487

Aarre Aaltonen

(Finland, 1889-1980)
Aarre aaltonen, kvinnofigur.
Aarre aaltonen, kvinnofigur.
Aarre aaltonen, kvinnofigur.
Aarre aaltonen, kvinnofigur.
Aarre aaltonen, kvinnofigur.
Aarre aaltonen, kvinnofigur.
Aarre aaltonen, kvinnofigur.

Aarre Aaltonen, Kvinnofigur.

Sign. 1958. Brons, höjd 37 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Proveniens

Skulptörens släkt.

Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist Konst
+358 (0)50 410 1377

Utropspris
1 500 - 1 800 EUR