Hugo Simberg

(Finland, 1873-1917)
Hugo Simberg
(Finland, 1873-1917)

Hugo Simberg, "Post Festum".

Signerad med blyerts. Linjeetsning 9,4x6,8 cm.

Något vågigt papper. Ej examinerad ur ram.

Heikki Malme, Hugo Simberg Grafik, nr 45.
Sakari Saarikivi, Hugo Simberg, Hans Liv och Verk, nr 637.

Konstnär

Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist Konst
+358 (0)50 410 1377