Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

Stolar, 12 st, biedermeier, Ryssland ca 1830.

Mahognyfaner, ryggbricka med skuren dekor. Stoppade, löstagbara sitsar med ljus tygklädsel, sitthöjd ca 46 cm. Bredd ca 46 cm, höjd ca 89 cm.

Renoverade. Lagningar. Senare klädsel. Enstaka stolar något ostadiga.

Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist konst, design och konsthantverk, filialchef Helsingfors
+358 (0)50 340 5492

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13