1316514

Marc Chagall

(Frankrike, 1887-1985)
Marc chagall, "lovers at the ishbah".

Marc Chagall, "Lovers at the Ishbah".

Sign. Märkt 16/50. Färglitografi. Arches. Bildstorlek 59x95 cm. Bladstorlek 75x117 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Mourlot 983.

Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist Konst
+358 (0)50 410 1377

Utropspris
12 000 - 15 000 EUR