Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)
Gunnel Nyman
(Finland, 1909-1948)

Gunnel Nyman, vas, signerad, G. Nyman Nuutajärvi Notsjö -54.

Klart och gultonat glas med musch. Höjd 35,5 cm.

Åldersrelaterat slitage. Repor.

Klubbat pris
1 650
18 695
1 721
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Budhistorik (19 bud)
24 okt 2021 14:28
1 650 EUR
24 okt 2021 14:28
1 600 EUR
24 okt 2021 14:26
1 450 EUR
24 okt 2021 8:25
1 400 EUR
24 okt 2021 6:29
1 350 EUR
24 okt 2021 6:28
1 300 EUR
24 okt 2021 6:28
1 250 EUR
22 okt 2021 9:13
1 200 EUR
21 okt 2021 20:28
1 150 EUR
13 okt 2021 19:28
1 100 EUR
13 okt 2021 19:28
1 100 EUR
10 okt 2021 0:34
1 050 EUR
10 okt 2021 0:33
1 000 EUR
10 okt 2021 0:33
1 000 EUR
9 okt 2021 20:01
920 EUR
9 okt 2021 20:01
900 EUR
9 okt 2021 20:01
900 EUR
9 okt 2021 18:51
820 EUR
8 okt 2021 13:37
800 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977