Impi Sotavalta

(Finland, 1885-1943)
Impi Sotavalta
(Finland, 1885-1943)

Impi Sotavalta, hårgarnsmatta, Aaltonens Mattväveri, Kiikka, Finland 1930-tal. Ca 320x190 cm.

"Iltalaulu" (Aftonsången). Brunmelerad yllematta på linnevarp.

Åldersrelaterat slitage. Fläckar.

Klubbat pris
1 756
19 790
1 851
Utropspris
1 200 - 1 400 EUR
Budhistorik (22 bud)
24 okt 2021 16:56
1 756 EUR
24 okt 2021 16:56
1 706 EUR
24 okt 2021 16:55
1 655 EUR
24 okt 2021 16:54
1 605 EUR
24 okt 2021 16:54
1 600 EUR
24 okt 2021 16:53
1 551 EUR
24 okt 2021 16:53
1 501 EUR
24 okt 2021 16:53
1 450 EUR
24 okt 2021 16:53
1 400 EUR
24 okt 2021 16:50
1 310 EUR
24 okt 2021 16:50
1 260 EUR
24 okt 2021 16:49
1 255 EUR
24 okt 2021 16:49
1 205 EUR
24 okt 2021 16:47
1 052 EUR
24 okt 2021 16:47
1 002 EUR
24 okt 2021 14:47
920 EUR
24 okt 2021 14:47
900 EUR
24 okt 2021 14:47
900 EUR
19 okt 2021 19:28
800 EUR
11 okt 2021 13:01
400 EUR
9 okt 2021 9:56
220 EUR
8 okt 2021 15:42
200 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977