1334278

Birger Kaipiainen

(Finland, 1915-1988)
Birger kaipiainen, dekorationsfat, stengods, signerad kaipiainen 1946 arabia.

Birger Kaipiainen, dekorationsfat, stengods, signerad Kaipiainen 1946 Arabia.

Romantiskt par. Undertill signerad BK Arabia. Diameter 42 cm.

Smärre slitage. Helhetsintrycket är gott.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Klubbat pris
1 500
15 420
1 695
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
Budhistorik (1 bud)
8 okt 11:43
1 500 EUR