Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Klassiska antikviteter F757
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281

Alfred William Finch

(Belgien/Finland, 1854-1930)
Alfred William Finch
(Belgien/Finland, 1854-1930)

Alfred William Finch, äggkoppar, 4 st, Iris, kring år 1900.

Blå- och vitglaserad rödlera. Signerade AWF IRIS Finland. Höjd 5,8-6,5 cm.

En kopp med enstaka smärre kantnagg, en med ett nagg i fotringen.

Klubbat pris
400
4 104
465
Utropspris
600 - 800 EUR
Budhistorik (3 bud)
10 okt 2021 17:40
400 EUR
8 okt 2021 22:39
110 EUR
8 okt 2021 19:51
100 EUR
Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist konst, design och konsthantverk, filialchef Helsingfors
+358 (0)50 340 5492

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13