1339950

Carl-Johan Boman

(Finland, 1883-1969)
Carl-johan boman, bord, ab boman oy, åbo 1940-tal.

Carl-Johan Boman, Bord, ab Boman oy, Åbo 1940-tal.

Lövträd med inlägg i olika träslag, överst lös, formskuren och slipad glasskiva. Bär tillverkarens stämpel, Boman. Längd 89,5 cm, bredd 65 cm, höjd 55 cm.

Fanerskador i ena kortändan.

Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Klubbat pris
200
2 064
225
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Budhistorik (2 bud)
24 okt 16:00
200 EUR
23 okt 21:33
100 EUR