Arne Jones E1299

Mauri Almari

(Finland, 1907-1973)
Mauri Almari
(Finland, 1907-1973)

Mauri Almari, golvlampa, modell 62046 Idman 1900-talets mitt.

Polerad mässing, kupor i opalglas. Höjd ca 160-168 cm.

Åldersrelaterat slitage och märken. Renoverad. Lagningar. Ej funktionstestad.

Klubbat pris
1 610
16 969
1 843
Utropspris
1 200 - 1 400 EUR
Budhistorik (16 bud)
24 okt 2021 14:42
1 610 EUR
24 okt 2021 14:42
1 600 EUR
24 okt 2021 14:41
1 550 EUR
24 okt 2021 14:41
1 500 EUR
24 okt 2021 14:40
1 450 EUR
24 okt 2021 14:40
1 400 EUR
24 okt 2021 14:10
1 250 EUR
24 okt 2021 14:10
1 200 EUR
24 okt 2021 9:13
1 050 EUR
24 okt 2021 9:13
1 000 EUR
24 okt 2021 9:08
940 EUR
16 okt 2021 18:35
920 EUR
10 okt 2021 19:00
900 EUR
9 okt 2021 4:58
800 EUR
9 okt 2021 3:30
780 EUR
8 okt 2021 16:41
400 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist design
+358 (0)40 1284 977