1344688

Kaj Franck

(Finland, 1911-1989)
Kaj franck, flaska, signerad kaj franck nuutajärvi notsjö.

Kaj Franck, flaska, signerad Kaj Franck Nuutajärvi Notsjö.

Brunt glas. Höjd 19 cm. Bredd 10 cm.

Smärre slitage. Helhetsintrycket är gott.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Klubbat pris
400
4 112
452
Utropspris
600 - 800 EUR
Budhistorik (1 bud)
9 okt 9:21
400 EUR