Antonio Ferretti

(Italien, Född 1904)
Antonio Ferretti
(Italien, Född 1904)

Antonio Ferretti, bokskåp, "Algeri", Milano, Italien, tidigt 1950-tal.

Bok och glas. Inrett med tre hyllplan bakom glasdörrar, hylldjup 34 cm. Bredd 109,5 cm, djup 42 cm, höjd 175 cm. Bär tillverkarens plakett och etikett.
Tillverkarens originalbroschyr medföljer. Nyckel finns.

Torrsprickor i bakstyckets nederdel. Slitage.

Klubbat pris
920
10 368
970
Utropspris
1 400 - 1 800 EUR
Budhistorik (8 bud)
24 okt 2021 17:55
920 EUR
24 okt 2021 17:30
900 EUR
24 okt 2021 10:28
800 EUR
23 okt 2021 23:24
700 EUR
22 okt 2021 21:19
600 EUR
22 okt 2021 20:29
400 EUR
22 okt 2021 11:57
300 EUR
9 okt 2021 20:00
100 EUR

Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492