Uhra-Beata Simberg-Ehrström

(Finland, 1914-1979)
Uhra-Beata Simberg-Ehrström
(Finland, 1914-1979)

Uhra-beata Simberg-Ehrström, signerad rya / ryamatta. Finska Handarbetes Vänner. Ca 143x125 cm.

"Neljä väriä".(Fyra färger) Bär etikett; 1972 No. 30/2. Vävd av Pirkko Sillfors 1978.

Smärre slitage. Helhetsintrycket är gott.

Klubbat pris
9 000
101 970
9 390
Utropspris
4 000 - 6 000 EUR
Budhistorik (41 bud)
24 okt 2021 15:22
9 000 EUR
24 okt 2021 15:22
8 800 EUR
24 okt 2021 15:22
8 600 EUR
24 okt 2021 15:21
8 400 EUR
24 okt 2021 15:21
8 200 EUR
24 okt 2021 15:21
8 000 EUR
24 okt 2021 15:20
7 800 EUR
24 okt 2021 15:20
7 600 EUR
24 okt 2021 15:20
7 400 EUR
24 okt 2021 15:19
7 200 EUR
24 okt 2021 15:19
7 100 EUR
24 okt 2021 15:19
6 900 EUR
24 okt 2021 15:19
6 700 EUR
24 okt 2021 15:19
6 500 EUR
24 okt 2021 15:19
6 500 EUR
24 okt 2021 15:18
6 300 EUR
24 okt 2021 15:18
6 100 EUR
24 okt 2021 15:18
6 000 EUR
24 okt 2021 15:18
5 900 EUR
24 okt 2021 15:18
5 700 EUR
24 okt 2021 15:18
5 500 EUR
24 okt 2021 15:17
5 300 EUR
24 okt 2021 15:17
5 200 EUR
24 okt 2021 15:17
5 100 EUR
24 okt 2021 15:17
4 900 EUR
24 okt 2021 15:17
4 800 EUR
24 okt 2021 15:15
4 700 EUR
24 okt 2021 15:13
4 500 EUR
24 okt 2021 15:13
4 500 EUR
24 okt 2021 14:53
4 200 EUR
24 okt 2021 14:52
4 000 EUR
24 okt 2021 14:52
4 000 EUR
24 okt 2021 14:37
3 600 EUR
24 okt 2021 14:37
3 500 EUR
24 okt 2021 14:20
3 400 EUR
24 okt 2021 13:22
3 300 EUR
24 okt 2021 9:40
3 100 EUR
20 okt 2021 7:43
3 000 EUR
17 okt 2021 18:40
2 300 EUR
15 okt 2021 3:30
1 900 EUR
10 okt 2021 17:07
800 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977