Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

Bordslampa, Taidetakomo Antti Hakkarainen 1930-tal.

Förnicklad mässing. Grön metallskärm. Bär tillverkarens stämpel. Höjd 37 cm. Skärmens diameter 26 cm.

Renoverad. Enstaka bucklor. Senare bemålning på skärmen. Ej funktionstestad.

Klubbat pris
400
4 104
465
Utropspris
600 - 800 EUR
Budhistorik (9 bud)
8
24 okt 2021 15:01
400 EUR
21 okt 2021 21:47
200 EUR
20 okt 2021 14:43
100 EUR
19 okt 2021 11:45
95 EUR
10 okt 2021 19:52
90 EUR
10 okt 2021 18:47
65 EUR
9 okt 2021 16:17
60 EUR
8 okt 2021 21:40
50 EUR
8 okt 2021 20:47
30 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist design
+358 (0)40 1284 977

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13