Gunilla Jung

(Finland, 1905-1939)
Gunilla Jung
(Finland, 1905-1939)

Gunilla Jung, taklampor, ett par modell 1020, Stockmann Orno 1930-tal.

Opal glaskupa med förnicklat skaft med trädetalj. Diameter ca 25 cm. Total höjd 60 cm.

Åldersrelaterat slitage. Helhetsintrycket är gott. Ej funktionstestad.

Klubbat pris
920
10 424
960
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Budhistorik (8 bud)
24 okt 2021 6:17
920 EUR
24 okt 2021 6:17
900 EUR
23 okt 2021 21:32
880 EUR
23 okt 2021 21:32
860 EUR
23 okt 2021 21:20
840 EUR
23 okt 2021 21:20
820 EUR
23 okt 2021 7:38
800 EUR
17 okt 2021 17:37
200 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977