Louis Sparre

(Sverige, 1863-1964)
Louis Sparre
(Sverige, 1863-1964)

Louis Sparre, för Aktiebolaget Iris. Omkring 1900.

Lackad ek, stoppad sits. Bredd 43 cm. Sitthöjd 44 cm. Total höjd 92 cm.

Åldersrelaterat slitage. Märken. Repor. Förstärkningar.

Formgivare

Klubbat pris
520
5 892
543
Utropspris
600 - 800 EUR
Budhistorik (3 bud)
24 okt 2021 16:57
520 EUR
9 okt 2021 15:55
500 EUR
8 okt 2021 19:53
200 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977