1347469

Eric O. W. Ehrström

(Finland, 1881-1934)
Eric o. w. ehrström, uppsatsskål, karhula glasbruk 1920-talets mitt.

Eric O. W. Ehrström, uppsatsskål, Karhula Glasbruk 1920-talets mitt.

Gult glas med graverat frukt- och bladmotiv. Diameter 18 cm, höjd 15,5 cm.

Smärre slitage. Helhetsintrycket är gott.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Klubbat pris
300
3 096
338
Utropspris
400 - 600 EUR
Budhistorik (8 bud)
24 okt 14:53
300 EUR
24 okt 14:53
280 EUR
24 okt 14:52
260 EUR
24 okt 14:52
240 EUR
24 okt 14:51
220 EUR