1348430

Rut Bryk

(Finland, 1916-1999)
Rut bryk, relief, stengods signerad bryk.

Rut Bryk, relief, stengods signerad BRYK.

Geometriskt motiv i mitten. Delvis glaserad. 31,5x31,5 cm.

Åldersrelaterat slitage. Enstaka glasyrskador.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Klubbat pris
3 400
35 088
3 831
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
Budhistorik (29 bud)
8
24 okt 14:14
3 400 EUR
24 okt 14:13
3 300 EUR
8
24 okt 14:13
3 201 EUR
24 okt 13:47
3 101 EUR
8
24 okt 13:47
3 001 EUR