1348811

Helena Tynell

(Finland, 1918-2016)
Helena tynell, brosch, förgyllt silver och graverat kristallglas. riihimäen lasi och taito 1949.

Helena Tynell, Brosch, förgyllt silver och graverat kristallglas. Riihimäen Lasi och Taito 1949.

Graverad av Teodor Käppi.
Mått 57 x 49 mm.
Total vikt 49,1 g.

Obetydligt ytslitage.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - B1
Frida Nyman
Frida Nyman
Guldsmed, värderare smycken (Finland)
+358 (0)50 407 9406

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

1 200
12 384
1 352
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (2 bud)
24 okt 17:08
1 200 EUR
10 okt 9:20
1 000 EUR