1350481

Tapio Wirkkala

(Finland, 1915-1985)
Tapio wirkkala, serieljusstake tw 432 "nonstop", silver, numrerad 78/90, kultakeskus tavastehus 2007.

Tapio Wirkkala, Serieljusstake TW 432 "Nonstop", silver, numrerad 78/90, Kultakeskus Tavastehus 2007.

För sex ljus, justerbar, maximal längd 52 cm, höjd ca 14,5 cm.

Sedvanligt slitage på skaften. En plastpropp saknas.

Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Klubbat pris
2 300
23 736
2 591
Utropspris
1 500 - 1 800 EUR
Budhistorik (11 bud)
24 okt 17:57
2 300 EUR
24 okt 17:57
2 200 EUR
24 okt 17:56
2 105 EUR
24 okt 17:56
2 005 EUR
24 okt 17:45
1 930 EUR