Arne Jones E1299

Hans-Agne Jakobsson

(Sverige, 1919-2009)
Hans-Agne Jakobsson
(Sverige, 1919-2009)

Hans-Agne Jakobsson, vägglampor, ett par modell V361, AB Markaryd, 1900-talets mitt.

Polerad mässing med lameller. Bär tillverkarens stämpel. Djup 28 cm. Diameter 23 cm.

Åldersrelaterat slitage. Märken. Helhetsintrycket är gott. Ej funktionstestad.

750
7 905
858
Utropspris
1 200 - 1 400 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (6 bud)
24 okt 2021 17:36
750 EUR
24 okt 2021 17:06
600 EUR
19 okt 2021 19:31
550 EUR
14 okt 2021 17:44
500 EUR
11 okt 2021 20:54
450 EUR
9 okt 2021 17:56
400 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist design
+358 (0)40 1284 977