1351620

Poul Kjaerholm

(Danmark, 1929-1980)
Poul kjaerholm, stolar, 6 st, "pk-9", fritz hansen, danmark 1900-talets slut.

Poul Kjaerholm, stolar, 6 st, "PK-9", Fritz Hansen, Danmark 1900-talets slut.

Röd läderklädsel, tredelad centralfot av mattpolerat stål. Total höjd

Åldersrelaterat slitage. Enstaka repor och märken.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - N500
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas
5 dagar 3 timmar
7 000
70 111
8 129
Utropspris
8 000 - 10 000 EUR
EUR
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 7 200 EUR. Läs mer.
Budhistorik (4 bud)
15 okt 20:34
7 000 EUR
15 okt 20:34
7 000 EUR
9 okt 9:44
6 800 EUR
8 okt 14:58
5 000 EUR