Design Sale Helsinki F207

62 föremål
Takkrona, Centraleuropa ca 1900-tal.
Klubbat pris
6 900 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
Paavo Tynell, taklampa, modell 1621, Taito 1940-tal.
Klubbat pris
2 300 EUR
Utropspris
1 200 - 1 400 EUR
Bordslampa, tillverkare Sievä 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 300 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
Klubbat pris
1 610 EUR
Utropspris
1 200 - 1 400 EUR
Klubbat pris
3 000 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
Paavo Tynell, taklampa, modell 554, Taito 1930-tal.
Klubbat pris
1 004 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Golvlampa, modell 60588, Idman 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 450 EUR
Utropspris
1 200 - 1 400 EUR
Kai Ruokonen, golvlampa, Orno 1970-tal.
Klubbat pris
3 800 EUR
Utropspris
3 500 - 4 500 EUR
Taklampa, modell ER 98/6, Itsu 1960-talets början.
Klubbat pris
500 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Taklampa, Itsu 1900-talet mitt.
Klubbat pris
800 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Klubbat pris
38 751 EUR
Utropspris
15 000 - 20 000 EUR
Yrjö Kukkapuro, golvlampa, modell 100 G, Haimi, 1960-tal.
Klubbat pris
2 100 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
Taklampa, modell LV3022, Valinte 1940-tal.
Klubbat pris
1 000 EUR
Utropspris
1 200 - 1 400 EUR
Paavo Tynell, taklampa 1930-tal.
Klubbat pris
870 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Bertel Gardberg, ljusstakar, ett par, Boda Finland.
Klubbat pris
380 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
Klubbat pris
1 775 EUR
Utropspris
1 200 - 1 400 EUR
Paavo Tynell, taklampa, modell 1994/3, Taito 1950-tal.
Klubbat pris
4 504 EUR
Utropspris
4 000 - 5 000 EUR
Bertel Gardberg,  bordslampa, Finnmade Gardberg, Norrmark slöjd.
Klubbat pris
2 300 EUR
Utropspris
1 200 - 1 400 EUR
Paavo Tynell, golvlampa, modell 9626 Taito 1900-talets mitt.
Klubbat pris
5 200 EUR
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
Paavo Tynell, kandelaber, Taito / Idman 1900-talets mitt.
Klubbat pris
3 500 EUR
Utropspris
4 000 - 4 500 EUR
Klubbat pris
2 400 EUR
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
Paavo Tynell, bordslampa, 9202, Taito, 1940-tal.
Klubbat pris
6 100 EUR
Utropspris
6 000 - 8 000 EUR
Klubbat pris
3 700 EUR
Utropspris
3 000 - 3 500 EUR
Paavo Tynell, taklampa, Taito tidigt 1950-tal.
Klubbat pris
27 200 EUR
Utropspris
25 000 - 30 000 EUR
Paavo Tynell, taklampa, modell 9029/4, Taito, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
5 500 EUR
Utropspris
4 000 - 5 000 EUR
Klubbat pris
800 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Paavo Tynell, taklampa, Taito 1930-tal.
Klubbat pris
670 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Klubbat pris
1 400 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Klubbat pris
920 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Klubbat pris
3 000 EUR
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
Paavo Tynell, taklampa Taito 1900-talets mitt.
Klubbat pris
3 100 EUR
Utropspris
4 000 - 6 000 EUR
Klubbat pris
490 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
Klubbat pris
2 101 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
Paavo Tynell, taklampa, modell 2098R, Idman 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 200 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Klubbat pris
2 100 EUR
Utropspris
1 200 - 1 400 EUR
Alvar Aalto, taklampa, modell A332, "Bikupa", Valaistustyö.
Klubbat pris
26 600 EUR
Utropspris
6 000 - 8 000 EUR
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

146. Attila Suta, sängbord, ett par, egen verkstad, Stockholm, 2022.
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
Budhistorik
Budgivningen avslutad
Fair warning
30 000

ditt bud
28 000

ditt bud
26 000

ditt bud
24 000

ditt bud
22 000

ditt bud
Aktuellt bud:
30 000 SEK