Design Sale Helsinki F207

35 föremål
Gunnel Nyman, vas, signerad, G. Nyman Nuutajärvi Notsjö -54.
Klubbat pris
1 650 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Alvar Aalto, fat modell 3900 signerad Alvar Aalto Iittala. 1950-tal.
Klubbat pris
5 200 EUR
Utropspris
1 200 - 1 400 EUR
Kaj Franck, Vas, signerad Kaj Franck, Nuutajärvi Notsjö.
Klubbat pris
1 150 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
Kaj Franck, fat, signerad Kaj Franck Nuutajärvi Notsjö.
Klubbat pris
600 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Alvar Aalto, fat modell 3900 signerad Alvar Aalto Iittala -56.
Klubbat pris
2 600 EUR
Utropspris
1 400 - 1 600 EUR
Björn Weckström, skulptur, signerad Björn Weckström -86.
Klubbat pris
3 411 EUR
Utropspris
2 000 - 3 000 EUR