Jim Dine

(USA, Född 1935)
Jim Dine
(USA, Född 1935)

Jim Dine, "These three dogs are for Nina D".

Etsning, akvatint och lack, handkolorerad triptyk, 1990, signerad och numrerad 9/10. Bladstorlek vardera 92,5 x 68 cm.

Något gulnad i kanterna.

Proveniens

Betydande finländsk privatsamling.

Konstnär

Utropspris
5 000 - 7 000 EUR