1331183

Antoni Tàpies

(Spanien, 1923-2012)
Antoni tàpies, "portail".
Antoni tàpies, "portail".
Antoni tàpies, "portail".
Antoni tàpies, "portail".
Antoni tàpies, "portail".

Antoni Tàpies, "Portail".

Etsning, harts och carborundum, 1983, signerad, numrerad 26/50. Bladstorlek, 121,5 x 80 cm (Arches).

Helhetsintrycket är gott.

Proveniens

Betydande finländsk privatsamling.

Galfetti 912.

Laura Pohjola
Laura Pohjola
Ansvarig specialist finländsk modern konst och samtidskonst (Föräldraledig)
+358 (0)50 428 2146

Utropspris
1 800 - 2 200 EUR