1336010

Spegel, gustavianskt stockholmsarbete sign Johan Åkerblad, (mästare i Stockholm 1758 - 1799), daterad 1785.

Spegel, gustavianskt stockholmsarbete sign johan åkerblad, (mästare i stockholm 1758 - 1799), daterad 1785.

Stockholms hallstämpel. Signerad IÅ. Höjd 118 cm, bredd 47 cm.

Renoverad. Senare bronsering och förgyllning. Gammalt men möjligen ej original glas.

Mikael Nygård
Mikael Nygård

Utropspris
2 000 - 2 500 EUR