Longines, Cocktailarmbandsur, 25 mm.

18K guldboett, 14K guldarmband, safirglas, manuell, diamanter ca 0.75 ct tot. 1950-tal.
Boett nr 11308105.
Kaliber 320.
Urverkets serienr 11308105.
Boettdiameter 15 mm.
Inre omkrets ca 19 cm.
Total vikt 61,3 g.

Slitage. Fungerar vid katalogisering, Bukowskis garanterar ej framtida funktion vid försäljning. En diamant saknas.

Utropspris
2 200 - 2 500 EUR