Kandelabrar, ett par och ljusstakar, ett par, Frankrike tidigt 1800-tal.

Förgylld brons. Kandelaber höjd ca 42 cm. Löstagbar kandelaberarm, höjd som ljusstake 30 cm.

Åldersrelaterat slitage. Repor. Bucklor. Anlupna. Hänklen saknas från andra urnan. Manschetterna saknas under kandelaberdelen. Bottenplåtarna saknas under ljusstakarna. Aningen sneda.

Utropspris
2 000 - 2 400 EUR