1341832

Max Salmi

(Finland, 1931-1995)
Max salmi, "främmande trädgård".

Max Salmi, "Främmande trädgård".

A tergo sign. -72. Olja på pannå 68 x 48 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Laura Pohjola
Laura Pohjola
Ansvarig specialist finländsk modern konst och samtidskonst (Föräldraledig)
+358 (0)50 428 2146

Utropspris
1 200 - 1 600 EUR