Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284

Brosch, Art deco, platina, 18K guld, diamanter ca. 3.70 ct totalt och odlad pärla. 1920-1930-tal.

Gammal- och rosenslipade diamanter.
Mått 49 x 29 mm.
Total vikt 13,3 g.

Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
3 500 - 3 800 EUR