1350890

Tove Jansson

(Finland, 1914-2001)
Tove jansson, självporträtt.
Tove jansson, självporträtt.
Tove jansson, självporträtt.
Tove jansson, självporträtt.

Tove Jansson, Självporträtt.

Sign. -43. Olja på duk 55,5 x 46,5 cm.

Krackelyr. Spår av blyertspenna.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - N500
Proveniens

Köpt på ca. 1950-tal, sedan dess i samma familj.

Laura Pohjola
Laura Pohjola
Ansvarig specialist finländsk modern konst och samtidskonst
+358 (0)50 428 2146

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Klubbat pris
140 200
1 446 864
157 955
Utropspris
40 000 - 60 000 EUR
Budhistorik (32 bud)
28 nov 15:21
140 200 EUR
10
28 nov 15:21
140 000 EUR
10
28 nov 15:21
101 210 EUR
11
28 nov 15:21
101 010 EUR
10
28 nov 15:20
98 200 EUR