Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Klassiska antikviteter F757
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292

Brosch, 18K guld, silver, gammalslipade diamanter ca 2.34 ct tot och ametist. Frankrike, tidigt 1900-tal.

Mått 41 x 23 mm.
Total vikt 10,3 g.

Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
2 700 - 2 900 EUR