Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284

Ring, 14K guld, gammal-, rosenslipade diamanter, smaragder och safir. Ryssland tidigt 1900-tal.

Gammalslipade diamanter ca. 0.20 ct totalt.
Storlek 16,5/52.
Bredd 18 mm.
Total vikt 2,4 g.

Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
1 000 - 1 200 EUR