Konst Skulptur
1358673

Carl Milles

(Sverige, 1875-1955)
Carl milles, efter, skulptur, gips.

Carl Milles, efter, skulptur, gips.

"Den flygande hästen." Monterad på svart träsockel. Höjd 55, höjd inklusive sockel 165 cm.

Framben med skador och avslag. Bakben med ett bortfall och lagning. Ytslitage.

Alexander Johansson
Alexander Johansson
+46 (0) 70 788 84 71

Utropspris
18 000 SEK
Rekommendationer