Benvit botten med stor polykromt heratimönster. Bred mörkblå huvudbård med blom- och palmettranka.
Beskuren och ihopsatt. Ställvis hårdare slitage, något smutsig, smärre fläckar, lagningar, hål, malskador. Sidorna med trampveck och skador,
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10